Informacje dla dziennikarzy

Dziesiąta Noc z naukowcami – konferencja prasowa 21.09.2015 12:32

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zaprasza serdecznie na konferencję prasową dotyczącą Nocy Naukowców 2015.

Data konferencji: 23 września 2014 roku (środa)

Godzina:  11.30

Miejsce: Hala Technologiczna Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki – wejście od ul. Kordeckiego na teren uczelni.

Opis projektu:

Europejska Noc Naukowców - Researchers’ Night jest projektem realizowanym ze środków europejskich w ramach programu ramowego HORYZONT 2020. Jest to impreza cykliczna, organizowana nieprzerwanie od 2006 roku w krajach członkowskich Unii Europejskiej mająca na celu promowanie nauki, ośrodków naukowych, a przede wszystkim zawodu naukowca.  

W tym roku projekt Europejska Noc Naukowców obchodzi jubileusz 10-lecia.  

Razem z ZUT, w Polsce Noc Naukowców realizują: Politechnika Poznańska, Polska Akademia Nauk w Olsztynie i Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

ScienceCity – pod takim akronimem kryje się projekt organizacji Nocy Naukowców w Szczecinie. Wydarzenie odbywa się zawsze w ostatnie piątki września, czyli w tym roku <a name="_GoBack">25 września 2015 roku</a>.  Jest to pierwszy w regionie złożony i oceniony pozytywnie wniosek w ramach programu ramowego Horyzont 2020. Naukowa noc odbędzie się po raz piąty w Szczecinie.

W programie ponad 150 atrakcji rozplanowanych w budynkach ZUT, z punktem centralnym na dziedzińcu rektoratu. Wydarzenie odbędzie się w godzinach: 10:00 -22:00.

 W przygotowanie eksperymentów, warsztatów i pokazów zaangażowało się ponad 300 naukowców z ZUT.

 

Kontakt:  Kinga Wełyczko-Czachura,  kierownik projektu Researchers ‘ Night  - Noc Naukowców Science Citypr@zut.edu.pl

tel.: 728 338 778