Informacja prasowa 23.06.2017 11:49

22 czerwca 2017 r. podczas gali finałowej poznaliśmy tegorocznych laureatów konkursu Eureka! DGP – odkrywamy polskie wynalazki.

Z przyjemnością informujemy, że zdobywcą III miejsca został zespół Wydziału Elektrycznego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego  w Szczecinie,  w składzie:

• prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka,
  • dr inż. Piotr Paplicki,
  • dr inż. Marcin Wardach,
  • dr inż. Michał Bonisławski,
  • mgr inż. Rafał Piotuch,

który opracował wynalazek „Maszyna elektryczna o wzbudzeniu hybrydowym do pojazdów elektrycznych i elektrowni wiatrowych”.

Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki to cykl redakcyjny Dziennika Gazeta Prawna, połączony z konkursem na najlepszy wynalazek opracowany przez polską uczelnię lub instytut naukowy. Celem, który przyświeca akcji jest promocja polskiej nauki oraz potencjału twórczego polskich wynalazców.

Tegoroczna, czwarta edycja, dotyczyła wynalazków zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP w latach 2014 i 2015.

W konkursie Eureka! DGP wzięło udział aż 51 zespołów z polskich uczelni (publicznych i niepublicznych) oraz 17 zespołów z instytutów badawczych i jednostek naukowych PAN.

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.gazetaprawna.pl