Informacje dla dziennikarzy

Konferencja r@bbIT - największe wydarzenie branży IT w Szczecinie 18.04.2016 11:40

20 kwietnia 2016 roku o godz. 10.00 na Wydziale Informatyki ZUT, ul. Żołnierska 52, rozpocznie się kolejna edycja największych w regionie targów pracy IT.

R@bbIT w 2016 roku to przede wszystkim bezpośrednie spotkania, które mają inspirować różne grupy społeczne do podejmowania innowacyjnych działań na wielu płaszczyznach (edukacja, przemysł, usługi). Ważnym zadaniem wydarzenia jest wskazanie młodym ludziom kierunków rozwoju zawodowego w branży IT. Hasłem przewodnim tegorocznej edycji jest „Inspiration. Innovation.Impact”.

W programie wydarzenia m.in.:

  • stoiska rekrutacyjne ponad 30 wiodących firm IT,
  • wizjonerskie prelekcje techniczne firm Hewlett-Packard Enterprise oraz Avid|Orad,
  • technologie firmy Avid|Orad:  wirtualne studio na bazie pattern recognition  oraz wzbogacanie transmisji sportowych na bazie telestracji.

 

Zainteresowanych karierą w branży IT zachęcamy do wykorzystania szansy na bezpośrednie spotkania z przedstawicielami firm. To doskonała okazja do zaplanowania swojej przyszłości!

Więcej: Anna Barcz, abarcz@zut.edu.pl, tel. 501 36 73 15

Sesja specjalna konferencji r@bbIT_2016  „Inspiration – Innovation – Impact”,

21 kwietnia 2016, godz. 10:00-12:00, aula Centrum Nanotechnologii ZUT  przy al. Piastów.

W sesji weźmie udział gość specjalny: prof. Andy Hopper – dyrektor Wydziału Informatyki Uniwersytetu w Cambridge (The Computer Laboratory, University of Cambridge), który zaproponował wygłoszenie wykładu nt. "Perspektywy dla innowacji". Ten znakomity naukowiec polskiego pochodzenia (urodzony w Warszawie) jest twórcą takich najwyższej światowej klasy wynalazków<a name="_GoBack"></a> jak minikomputer Raspberry PI, procesory ARM, obecne w każdym smartfonie, protokół VNC i wiele innych. Prof. Andy Hopper figuruje na liście najbardziej wpływowych współczesnych Brytyjczyków ("100 most influential Britons of the modern age”) tygodnika Sunday Times.

W trakcie sesji zostaną przedstawione doświadczenia grupy studentów Politechniki Łódzkiej – finalistów prestiżowego konkursu „Hyper Loop” - innowacyjny środek transportu masowego, organizowanego przez Elona Muska (PayPall, SpaceX, Tesla Motors).

Szczecińskich innowatorów reprezentować będą autorzy warsztatów „Cyfrowi Wynalazcy”, którzy opowiedzą o swoim projekcie i swoich próbach pozyskiwania inwestorów w Krzemowej Dolinie.