MOC NAUKOWCÓW – Drzwi Otwarte Uczelni – 16 marca 2018r. 16.03.2018 14:41

W ciągu ośmiu lat liczba maturzystów w województwie zachodniopomorskim obniżyła się o prawie 40 % (w 2009r. roku było 16097 zdających osób, a w 2017r. tylko 9778 – oficjalne dane Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Poznaniu). Każdego roku Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie przyjmuje na pierwszy rok studiów stacjonarnych I stopnia prawie 50% maturzystów z powiatów województwa zachodniopomorskiego. To właśnie do tej młodzieży adresowana była MOC NAUKOWCÓW (drzwi otwarte uczelni) największe w regionie wydarzenie edukacyjne, które odbyło się w dniu 16 marca br.

Podczas tegorocznej edycji MOCY NAUKOWCÓW gościliśmy ponad 1100 maturzystów (ponad 10% ogółu osób zdających w tym roku maturę) z następujących miast: Barlinek, Białogard, Choszczno, Chojna, Czaplinek, Dębno, Goleniów, Gryfino, Kalisz Pomorski, Kamień Pomorski, Kołobrzeg, Łobez, Myślibórz, Połczyn Zdrój, Pyrzyce, Sławno, Stargard, Szczecinek, Świdwin, Świnoujście, Trzebiatów, Wałcz.

W ciągu całego dnia przyszli studenci mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną wszystkich dziesięciu wydziałów uczelni. Łącznie pracownicy ZUT-u przygotowali kilkadziesiąt wykładów, ćwiczeń i pokazów laboratoryjnych z nauk przyrodniczych, technicznych i ekonomicznych.

Przeważająca większość uczestników MOCY NAUKOWCÓW była bardzo zadowolona z zaprezentowanej oferty. Liczymy, że przybliżenie praktycznego zastosowania nauki pomoże młodym ludziom w podjęciu właściwej decyzji dotyczącej dalszej kontynuacji nauki, a także wzmocni pozycję uczelni w regionie.

Pomysłodawcą i głównym organizatorem wydarzenia byli pracownicy Biura Promocji ZUT, a zakres tematyczny oraz realizację MOCY NAUKWCÓW przygotowali i przeprowadzili pracownicy poszczególnych wydziałów przy wsparciu wydziałowych pełnomocników ds. promocji.

Tak duże przedsięwzięcie było możliwie także dzięki wsparciu Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty, pani Magdaleny Zarębskiej-Kuleszy.