Informacje dla dziennikarzy

r@bbIT 2015 10.04.2015 10:45

Największe wydarzenie branży IT w Szczecinie

15 kwietnia 2015 roku na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego  w Szczecinie odbędzie się druga edycja konferencji r@bbIT. 

Nazwa jest akronimem idei tego wydarzenia: Relacje Akademicko-Biznesowe w branży IT.

To unikalna formuła łącząca w sobie:  konferencję branżową, pokazy technologiczne, targi pracy branży IT, drzwi otwarte Wydziału Informatyki  ZUT, finał ogólnopolskiego konkursu informatycznego dla młodzieży ponadgimnazjalnej, warsztaty dla studentów prowadzone przez agencję HR, debatę dotyczącą współpracy pomiędzy różnymi podmiotami związanymi z IT w Szczecinie, prezentacje i spotkania przedstawicieli 4. miast (uczelnie i urzędy miast) poświęcone wspólnej realizacji projektu związanego ze SmartCity.

Konferencja r@bbit ma wiele wątków, które łączy jedno hasło – współpraca. 

Podczas konferencji odbędzie się networking akademicko-biznesowy z udziałem ekspertów z Urzędu Marszałkowskiego, Urzędu Miasta, Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii oraz Technoparku. Ważnym elementem wydarzenia jest debata, podczas której uczestnicy będą rozmawiali o kształceniu w zakresie kompetencji potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie informacyjnym na poziomie szkół ponadgimnazjalnych. Współorganizatorem debaty jest Prezydent Miasta oraz Wydział Obsługi Inwestorów i Biznesu. 

Organizatorzy przewidzieli szereg imprez towarzyszących.

W zeszłym roku według szacunków organizatorów r@bbit zgromadził ok. 3000. gości i 20. wystawców. W tym roku udział potwierdziły 34 firmy i organizacje z otoczenia branży IT.

 

Bieżące informacje o wydarzeniu:

www.facebook.com/rabbIT.WIZUT

lub

rabbit.zut.edu.pl

 

Informacje o wydarzeniu:

Anna Barcz

abarcz@wi.zut.edu.pl

tel. 501 36 73 15