Szlachetna Paczka od ZUT trafiła do potrzebujących 18.12.2023 15:13

W tym roku Parlament Samorządu Studenckiego ZUT ponownie przyłączył się do ogólnopolskiej akcji charytatywnej Szlachetna Paczka.

Nasi Studenci i Pracownicy spisali się w 100%! Dzięki doskonałej koordynacji oraz hojności Studentów i Pracowników ZUT udało się zgromadzić mnóstwo rzeczy. Dary były zbierane przez tydzień na wszystkich wydziałach naszej uczelni. W paczce oprócz produktów żywnościowych i chemii gospodarczej znalazły się między innymi materace na łóżka, lodówka czy maszyna do szycia.

W sobotnie poranek w holu Starej Chemii wszystkie przedmioty zostały zapakowane przez Samorząd Studencki i przekazane do centralnego magazynu, skąd trafiły prosto do Pani Patrycji samotnie wychowującej dwóch nastoletnich synów. Ofiarodawców było tak wielu, że część z przekazanych przez nich darów trafiła do kolejnych paczek dla innych rodzin potrzebujących wsparcia.

Dziękujemy Samorządowi za to, że w zabieganym czasie przedświątecznych przygotowań pomógł nam zatroszczyć się o rodzinę w trudnej sytuacji finansowej i mieszkaniowej, a naszym Studentom i Pracownikom za tak liczne i skuteczne zaangażowanie w akcję.

fot. Parlament Samorządu Studenckiego ZUT