To już dziewiąty dzień z owadami 30.05.2018 10:41

W tym roku po raz dziewiąty zapraszamy sympatyków owadów (ale też osoby niechętne owadom)  i innych stawonogów na Dzień Owada na Wydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowano wiele atrakcji m.in.: bogatą ekspozycję żywych stawonogów, w tym krajowych i egzotycznych gatunków owadów, pajęczaków i wijów; prezentację sprzętu entomologicznego niezbędnego do obserwacji owadów w terenie, prezentację hoteli dla owadów, pokazy owadów użytkowych i sprzętu pszczelarskiego  oraz prezentację roślin owadożernych. Zapraszamy na liczne warsztaty tematyczne, wykłady o tematyce entomologicznej, wystawę fotograficzną dotyczącą owadów oraz ciekawe zabawy  i  konkursy.

W Szczecinie po raz pierwszy „Dzień Owada” zorganizowano 8 czerwca 2010 roku w ramach Dnia Otwartego Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa ZUT.

Organizatorzy stawiają sobie za cel  edukację dzieci, młodzieży i społeczności lokalnej w zakresie zróżnicowania gatunkowego owadów oraz ich roli w przyrodzie i życiu człowieka, walkę z entomofobią czemu sprzyja możliwość bezpośredniej obserwacji zachowań i zwyczajów stawonogów, udział w prostych eksperymentach naukowych prezentujących i wyjaśniających różne zjawiska przyrodnicze obserwowane w przyrodzie.

Szczegółowy program Dania Owada 2018 jest dostępny na stronie: www.agro.zut.edu.pl.

Impreza odbędzie się na terenie Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego  w Szczecinie, ul. Słowackiego 17, 12 czerwca 2018 r. w godzinach 10.00 -16.00.

Do Państwa dyspozycji są organizatorzy imprezy: dr hab. Magdalena Karbowska Dzięgielewska z Katedry Fizjologii Roślin i Biochemii WKŚiR, 605 258 540, entomology@zut.edu.pl,  Anna Buchwał, dzienowada@zut.edu.pl oraz specjalista ds. promocji wydziału mgr Aneta Zierke 600 160 437, azierke@zut.edu.pl.