Turbokonferencja 22.10.2014 13:29

I MIĘDZYNARODOWA KONFERENCJA NAUKOWA

SYSTEMY I TECHNIKI DOŁADOWANIA - TURBO 2014

odbędzie się w dniach 23-24października 2014 r.

Obrady będą się odbywać w sali senatu Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, al. Piastów 19.

Tegoroczna międzynarodowa konferencja nawiązuje do cieszącego się dużym zainteresowaniem cyklu spotkań naukowych, które odbywały się regularnie w latach 1998 - 2008 i były organizowane przez Katedrę Eksploatacji Pojazdów Samochodowych. Poświęcona jest ona głównie przedstawieniu innowacyjnych tendencji i rozwiązań w projektowaniu, eksploatacji i monitorowaniu parametrów pracy systemów oraz technik doładowania silników spalinowych, a także ich wpływu na zmniejszenie negatywnego oddziaływania na środowisko naturalne. Konferencja jest również otwarta na prezentację prac naukowych i wyników badań eksperymentalnych w obszarze doładowania silników okrętowych.

Chcielibyśmy, aby począwszy od tego roku konferencja ta stała się platformą szerokiej wymiany wiedzy i doświadczeń dla środowisk naukowo-badawczych z Unii Europejskiej oraz krajów Europy Środkowej i Wschodniej, wnoszących znaczący wkład w rozwój silników spalinowych, a w szczególności doskonalenia techniki doładowania. Celem konferencji jest również zainicjowanie współpracy pomiędzy krajowymi i zagranicznymi uczelniami, jednostkami naukowo-badawczymi oraz przemysłem, między innymi w ramach nowo otwartego programu Unii Europejskiej "Horyzont 2020".

ZAKRES TEMATYCZNY KONFERENCJI:

• nowoczesne systemy doładowania wielostopniowego oraz różnicowego (w tym turbocompound),
  • nowoczesne koncepcje doładowania w downsinzingu silników o zapłonie samoczynnym i iskrowym,
  • nowoczesne koncepcje głębokiego schładzania powietrza doładowanego,
  • zaawansowane metody symulacyjne w projektowaniu i optymalizacji komponentów systemów doładowania,
  • nowoczesne materiały konstrukcyjne i technologie wytwórcze w doładowaniu silników spalinowych,
  • nowoczesne systemy pomiarowe i metody diagnostyczne w eksploatacji doładowanych silników spalinowych,
  • zastosowanie wyników badań eksploatacyjnych współczesnych doładowanych silników spalinowych w ocenie ich niezawodności działania i trwałości,
  • zastosowanie nowoczesnych metod numerycznych w ocenie interakcji silnika i zespołu doładowującego,
  • efektywność energetyczna i poziom emisyjności doładowanych silników spalinowych,
  • zaawansowane technologie odzysku energii spalin.

Więcej informacji i kontakt:  kepswww.zut.edu.pl/index.php