Informacje dla dziennikarzy

Wielki Test SzczecINformatyczny 28.03.2017 13:41

Wydział Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie będzie gospodarzem dwóch wydarzeń, na które serdecznie zaprasza.

1 kwietnia 2017 roku o godz. 11:00 w auli Centrum Dydaktyczno-Badawczego Nanotechnologii (al. Piastów 45) odbędzie się Wielki Test SzczecINformatyczny. Szczecin informatyką stoi, czego dowodzą nie tylko wyniki corocznej rekrutacji na Wydziale Informatyki ZUT, ale także fakt, że znakomita większość naszych absolwentów wiąże swoją przyszłość właśnie z naszym miastem. Szukamy Mistrza Informatyki - niezależnie od płci, profesji, wieku i wybranej życiowej drogi.
Chcemy udowodnić, że pozornie hermetyczna informatyczna wiedza jest obecna nie tylko w zamkniętych kręgach profesjonalistów, ale już dawno zawitała pod strzechy. Chcemy pokazać, że informatyka to chleb powszedni szczecińskich placów, ulic, podwórek, szkolnych boisk i domowych zaciszy – mówi dr Anna Barcz z Wydziału Informatyki ZUT.
Wielki Test SzczecINformatyczny będzie również elementem finału konkursu PING - ogólnopolskiego konkursu dla uczniów, młodych zdolnych programistów, szkół ponadgimnazjalnych.

Chętnych do udziału w teście prosimy o przybycie na miejsce wydarzenia najpóźniej o godzinie 10.45 5 kwietnia 2017 roku o godz. 10:00 na Wydziale Informatyki (Żołnierska 52) rozpoczyna się 4. edycja konferencji r@bbIT Konferencja r@bbIT to już stałe wydarzenie w życiu Wydziału Informatyki. W tegorocznej, 4.edycji, udział potwierdziły 23 firmy z branży IT. Uczestnikom proponujemy wykłady technologiczne, zwiedzanie laboratoriów WI oraz prezentacje przygotowane przez partnerów Wydziału. Szczegółowy plan wydarzenia dostępny jest na rabbit.zut.edu.pl.

Liczba uczestników wydarzeń jest ograniczona