Women in TECH Camp Fundacji Perspektywy Women in TECH 28.12.2023 09:10

Women in Tech Camp to inicjatywa Fundacji edukacyjnej Perspektywy Women in TECH dla najzdolniejszych studentek kierunków informatycznych i technicznych z polskich uczelni. W tym roku możliwość udziału w programie, z naszej Uczelni, uzyskały: Zuzanna Soboń i Weronika Urbaniak, stypendystki Fundacji na rzecz Rozwoju ZUT, Yuliia Kozhanenko, Veronika Prishchenko oraz Viktoriia Kukuruza (także stypendystka NNTD for Ukraine).

Serdecznie gratulujemy znalezienia się w gronie 160 najzdolniejszych studentek z całego kraju!

Podczas czterech dni obozu, który miał miejsce na początku grudnia w Bukowinie Tatrzańskiej, uczestniczki brały udział w blisko 50 warsztatach technicznych (m.in.: w obszarach Cybersecurity, Programming, AI, Data Science) i miękkich (jak zarządzać projektami, budować asertywność czy budować personal branding). Oprócz tego, panie miały okazję uczestniczyć w sesjach ROLE MODEL z przedstawicielkami największych firm technologicznych w Polsce, a także ponad 100 sesjach mentoringowych.

Ostatniego dnia campu odbyło się zakończenie programu LeaderSHEp in Tech Academy, którego laureatką została mgr inż. Paulina Góra. Nasza doktorantka Szkoły Doktorskiej ZUT była mentorem i szkoleniowcem podczas obozu. Prowadziła m.in. soft skill warsztat ("Zhakuj mentoring dla siebie") z ramienia firmy partnerskiej wydarzenia.

W tym roku to była już siódma edycja tego największego w Europie obozu tematycznego dla dziewczyn z IT.

fot. Fundacja Perspektywy Women in Tech