Informacje dla dziennikarzy

XXXV Misterium Kolędowe – CHAPS z Joszko Brodą 20.01.2017 14:17

Tradycja corocznych Misteriów Kolędowych zapoczątkowana została przez założyciela i wieloletniego dyrygenta chóru – Jana Szyrockiego.

Uroczyste koncerty odbywają się w szczecińskiej Katedrze. Tegoroczny koncert wpisuje się w obchody jubileuszu 70-lecia tradycji akademickich Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.

Cechą charakterystyczną misterium realizowanego przez Chór Szyrockiego są zmienne układy sceniczne i choreograficzne, wielu muzyków obecnych na scenie, barwne stroje i śpiew szczecińskich chórzystów – wszystko ubogacone odpowiednio dobranym światłem scenicznym.

W misterium, obok Chóru Akademickiego im. prof. Jana Szyrockiego ZUT pod batutą Szymona Wyrzykowskiego oraz innych zespołów Uczelni, podziwiać będzie można artystę ludowego Joszko Brodę z jego zespołem. W repertuarze między innymi utwory w opracowaniu wybitnego szczecińskiego kompozytora i przyjaciela chóru Marka Jasińskiego, jak i pełne uroku mało znane polskie pastorałki. Będą też tradycyjne, ogólnie znane pieśni kolędowe. Joszko Broda uzupełni scenariusz o kolędy od kilkuset lat wykonywane w jego rodzinie i zaprezentuje znane mu tradycje ludowe.

Wykonawcy: Joszko Broda z zespołem, Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w Szczecinie (dyr. Szymon Wyrzykowski), Zespół Młodych CHAPS (dyr. Iwona Charkiewicz), Collegium Maiorum (dyr. Paweł Osuchowski), Kapela Zespołu Folklorystycznego Siermięgi.

Organizatorzy serdecznie zapraszają

28 stycznia 2017, godz. 19.00, Bazylika Archikatedralna w Szczecinie.

Wstęp wolny

Wydarzenie jest współfinansowane przez Miasto Szczecin