Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny i Technikum Kolejowe w Szczecinie – nowe oblicze współpracy 05.02.2018 15:02

Rektor ZUT, dr hab. inż. Jacek Wróbel i dyrektor Technikum Kolejowego Paweł Masłowski podpisali 2 lutego 2018 roku porozumienie  o współpracy. Na mocy tego porozumienia uczelnia obejmie patronatem klasy o profilach: technik eksploatacji portów i terminali, technik chłodnictwa i klimatyzacji, technik urządzeń systemów energetyki odnawialnej, technik elektryk, technik automatyk i technik spedytor. Z ramienia uczelni zapisy porozumienia będą realizowały wydziały: Kształtowania Środowiska i Rolnictwa, Techniki Morskiej i Transportu, Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki i Wydział Elektryczny.
Uczniowie szkoły będą uczestniczyć w wykładach otwartych, konferencjach, ćwiczeniach praktycznych i laboratoriach. Uczelnia będzie mogła prowadzić działania promocyjne i rekrutacyjne na terenie szkoły.