ZUT wyróżniony za działania na rzecz dostępności 19.12.2023 11:46

Naszą uczelnię wyróżniono za działania na rzecz dostępności oraz tworzenia rozwiązań znoszących bariery, na które napotykają osoby z niepełnosprawnościami.

Pani Dominika Plust, pełnomocnik rektora ds. studentów i doktorantów będących osobami z niepełnosprawnościami, odebrała Nagrodę Kongresu Gospodarki Elektronicznej i Fundacji Promyk Słońca dla Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie za wybitne osiągnięcia w zakresie wykorzystania nowych technologii na rzecz osób ze szczególnymi potrzebami.

Nagrody wręczane od 2017 r. są przyznawane za wybitne osiągnięcia w zakresie tworzenia i wykorzystania nowych technologii na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce podczas XVIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej, wydarzenia podejmującego tematykę kluczową dla wzrostu społeczeństwa cyfrowego.

fot. materiały prasowe KGE