A może chemical engineering? Nowy kierunek na ZUT 06.07.2018 09:05

Efektem wysoko ocenionego przez Narodowe Centrum Badan i Rozwoju wniosku "ZUT 2.0 – Nowoczesny Zintegrowany Uniwersytet” jest dofinansowanie, w ramach projektu „POWER”, które umożliwiło uruchomienie kierunku chemical ingeneering na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT.

Studia inżynierskie na tym kierunku potrwają 7 semestrów. Ich program będzie realizowany w oparciu o sprawdzone wzorce (MIT, Stanford University of Technology) Wszystkie zajęcia prowadzone będą w języku angielskim, w tym również przez przedstawicieli firm i wykładowców z zagranicy, toteż od przyszłych studentów wymagana jest znajomość tego języka co najmniej na poziomie B2. Studenci podczas zajęć będą zobligowani do przygotowania koncepcji badań, zrealizowania ich z wykorzystaniem zawansowanej infrastruktury badawczej, która znajduje się na wyposażeniu Wydziału, oraz opracowania uzyskanych wyników. Od kandydata na studenta wymaga się zatem umiejętności twórczego, kreatywnego i innowacyjnego rozwiązywania problemów.

Realizowana na WTiICh tematyka badań naukowych, umożliwia zaoferowanie studentom szerokiej oferty dydaktycznej prowadzonej przez specjalistów z chemii, nanotechnologii, technologii chemicznej oraz inżynierii chemicznej. Realizowane na Wydziale kierunki badań wpisują się w najnowsze światowe trendy, co przekłada się na uzyskiwanie licznych grantów naukowych przez pracowników naukowo-dydaktycznych Wydziału z kategorią A.

Rekrutacja już trwa

Więcej informacji: