Informacje dla dziennikarzy

Biuro w centrum Szczecina na dobry początek biznesu! Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości ZUT ogłosił konkurs 11.06.2021 10:28

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości ZUT powstał 13 lat temu, by ułatwić młodym przedsiębiorcom start. To idealne miejsce dla tych, którzy działają na rynku nie dłużej niż 2 lata, ale nie mają własnego biura. Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT ogłosiło nowy konkurs do AIP. Organizatorzy na zgłoszenia czekają do 31 sierpnia.

Jesteś młodym przedsiębiorcą, działasz na rynku nie dłużej niż 2 lata i potrzebujesz wsparcia w rozwoju swojej firmy? Weź udział w konkursie do Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości ZUT – czytamy w komunikacie na stronie RCIiTT.

Na co mogą liczyć młodzi przedsiębiorcy?

Przede wszystkim na bezpłatny dostęp do biura na rok z możliwością przedłużenia, w naszym budynku przy ul. Jagiellońskiej 20-21, czyli w samym centrum Szczecina, na usługi doradcze między innymi: prawne, finansowo-księgowe, biznesowe oraz udział w szkoleniach i warsztatach dot. rozwoju firmy – mówi Magdalena Ostrowska, kierownik AIP ZUT.

Konkursy na inkubację AIP ZUT organizuje od 7 lat. W tym czasie wsparcie uzyskało już ponad 100 firm, wśród nich: Aerobits - jedna z trzech światowych firm w produkcji mikroprocesorów do dronów, startup Phage Armour, który zajmuje się technologią zwalczania bakterii patogennych i został finalistą pierwszej edycji programu akceleracyjnego MIT Enterprise Forum CEE, Apptimia – szczecińska firma, która działa głównie za granicą.

Firmy z Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości ZUT otrzymują także wsparcie konsultantów ośrodka Enterprise Europe Network działającego w RCIiTT oraz pomoc w internacjonalizacji i zdobywaniu partnerów za granicą – dodaje Ostrowska.

Michał Stankiewicz jest architektem. Konkurs do AIP ZUT wygrał rok temu. W 2016 roku ukończył Wydział Budownictwa i Architektury ZUT.

Dwa lata później założyłem swoją pierwszą działalność. Moja firma „M11 architekci” specjalizuje się w projektowaniu domów jednorodzinnych oraz wielorodzinnych. W takim zakresie mamy doświadczenie i w tym czujemy się najlepiej – mówi Michał Stankiewicz.  

Zdecydowałem się wziąć udział w konkursie za namową kolegi, któremu okres inkubacji właśnie się kończył. Pomyślałem, że to świetna okazja do tego, żeby się rozwinąć. Gdyby nie inkubator, na pewno nie pozwoliłbym sobie na wynajęcie biura w centrum miasta. To jest ogromna pomoc, którą otrzymałem wygrywając konkurs do AIP. Ponadto inkubator oferuje wsparcie między innymi w zakresie pozyskiwania klientów za granicą i nad tym obecnie pracujemy – dodaje Stankiewicz

Osoby zainteresowane konkursem do Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości ZUT mogą wysłać swoje zgłoszenie drogą elektroniczną: innowacje@zut.edu.pl lub zgłosić się do Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii ZUT przy ul. Jagiellońskiej 20-21 w Szczecinie, pok. 003 (parter), od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-15.30. Więcej informacji na stronie lub w wydarzeniu na Facebooku

Na zdjęciu budynek RCIiTT-u