Faurecia w Gorzowie rozpoczęła oficjalną współpracę z Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym 13.02.2018 13:51

W środę 7 lutego 2018 w siedzibie Faurecia Gorzów zostało podpisane formalne porozumienie o współpracy pomiędzy Faurecią a Zachodniopomorskim Uniwersytetem Technologicznym (ZUT) ze Szczecina. To pierwszy krok do długofalowej współpracy, głównie z Wydziałem Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki, którego studenci i absolwenci są szczególnie mile widziani jako przyszli inżynierowie w Faurecii. Dzięki temu porozumieniu będą mogli uczestniczyć w atrakcyjnych programach praktyk letnich i programów stażowych. Ponadto w ramach współpracy specjaliści w wybranych technologiach stosowanych w zakładzie będą dzielić się swoją wiedzą praktyczną ze studentami i pracownikami naukowymi.

Wizyta w Gorzowie była okazją do zapoznania gości z nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi stosowanymi w Faurecii. Dyrektor Generalny Jacek Koszela: „Jesteśmy producentem elementów wyposażenia wnętrz do samochodów wiodących światowych marek, takich jak Ford, Volvo czy Mercedes. Deski rozdzielcze i panele drzwiowe z Gorzowa montowane są w autach m.in. w Szwecji, Chinach, a nawet w Stanach Zjednoczonych.”

Karolina Zamerska, Dyrektor ds. Personalnych,: „Każdemu pracownikowi stwarzamy rzeczywiste możliwości rozwoju na każdym szczeblu kariery zawodowej, we wszystkich oddziałach Faurecii zarówno w Polsce i na świecie. Kilku naszych ekspertów i menadżerów rozpoczęło swoją drogę zawodową od programu stażowego. Dziś inspirują innych do rozwoju w ramach organizacji.”

Wielu pracowników Faurecii to absolwenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego. Jest to jedna z najstarszych uczelni w Szczecinie, a w tym roku część wydziałów obchodzi 70-lecie swojego istnienia i szczyci się wieloletnią tradycją akademicką. W najbliższych miesiącach eksperci z Gorzowa będą gościć na uczelni z wykładami na temat wykorzystania w codziennej praktyce najnowszych technologii stosowanych w branży motoryzacyjnej. Zaproponują także zagadnienia do rozwiązania w ramach tematów prac dyplomowych oraz będą wspierać studenckie koła naukowe.

Dziekan Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki dr hab. inż. Mirosław Pajor potwierdził chęć wdrażania do procesu nauczania nowoczesnych rozwiązań technicznych w porozumieniu z Faurecią. „Zabiegamy o to, by zapewnić wysoki poziom kształcenia oraz o to, by miało ono charakter praktyczny. Dzięki współpracy możemy unowocześniać treści kształcenia zgodnie z postępami nauki i technologii stosowanych w przemyśle. Będziemy wspólnie pracować nad wzajemną  promocją pozytywnego wizerunku.

Faurecia Gorzów S.A.

Faurecia Gorzów S.A jest częścią francuskiej grupy FAURECIA obecnej w 34 krajach, z 330 zakładami produkcyjnymi oraz ośrodkami badawczo-rozwojowymi na całym świecie. To lider z największych na świecie dostawców części samochodowych specjalizujący się w produkcji foteli samochodowych,  systemach wyposażenia samochodów oraz technologiach kontroli emisji spalin. Faurecia jest najczęściej wybieranym partnerem największych, światowych producentów samochodów. Na wszystkich szczeblach przedsiębiorstwa Faurecia promuje zasady UN Global Compact, organizacji, której jest członkiem od 2007 roku.

Dodatkowych informacji udzielają:

O programie:

Karolina Zamerska, Dyrektor ds. Personalnych Faureia Gorzów S.A., karolina.zamerska(at)faurecia.com , tel: +48 606 700 970

kontakt dla mediów:

Małgorzata Vincent, Modern Communication Channels and Employer Branding Manager for Poland, malgorzata.vincent(at)faurecia.com, tel: +48 795 538 202