Inauguracja roku akademickiego 2017/2018 27.09.2017 09:59

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie zainauguruje kolejny rok akademicki 28 września 2017 roku. Uroczystość rozpocznie się o godzinie 12.00 w Centrum Dydaktyczno-Badawczym Nanotechnologii przy al. Piastów 45.

Na godzinę 12.25 zaplanowane jest wystąpienie Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr. Jarosława Gowina.

Immatrykulacja studentów przewidziana jest  na godzinę 13.20.

Wykład inauguracyjny „Genetyka smaku” wygłosi dr hab. Inga Kowalewska – Łuczak.

Zakończenie inauguracji planujemy na godz. 14.20

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie, utworzony decyzją Sejmu RP w dniu 1 stycznia 2009 r., przejął dziedzictwo dwóch uczelni tworzących podwaliny szkolnictwa wyższego na Pomorzu Zachodnim - Politechniki Szczecińskiej, najstarszej uczelni Szczecina (rok utworzenia 1946), i Akademii Rolniczej (rok utworzenia 1954). Obecnie na uczelni studiuje 9100 osób, w tym 2500 rozpoczynających studia od 1 października br.

Kierunki cieszące się największą popularnością w tegorocznej rekrutacji to automatyka i robotyka, architektura i urbanistyka, architektura krajobrazu, ekonomia, informatyka, inżynieria cyfryzacji, kynologia.

Proponujemy kandydatom wiele interesujących kierunków (45) studiów: technicznych, przyrodniczych i ekonomicznych.

Zapraszam na inaugurację.