Kierunek ze wsparciem 29.04.2019 13:30

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie uzyskał blisko 12 milionów złotych dofinansowania (Narodowe Centrum Badań i Rozwoju) projektu związanego z restrukturyzacją działania Uczelni w obszarze projektowania kształcenia w ramach Zintegrowanych Programów Uczelni.

"ZUT 4.0 - Kierunek: Przyszłość" to projekt, którego istotą jest informatyzacja powiązania procesu projektowania kształcenia technicznego z monitorowaniem potrzeb rynku pracy w naszym województwie. Zespół projektu zaprzęgnie algorytmy sztucznej inteligencji (w duchu Przemysłu 4.0) do wspomagania decyzji w zakresie tego, czego powinniśmy uczyć naszych przyszłych absolwentów oraz optymalizacji zaangażowania kadry ZUT w proces dydaktyczny, z uwzględnieniem potencjału Uczelni oraz bieżącego obciążenia aktywnością naukowo-badawczą pracowników i zasobów.

Budżet projektu zostanie przeznaczony na następujące działania:

1. Kursy podnoszące kompetencje/kwalifikacje studentów ZUT w Szczecinie,
  2. Podniesienie kompetencji kadry ZUT w Szczecinie w obszarze dydaktyka i zarządzanie informacją,
  3. Cyfryzacja wybranych procesów dostępu i zarządzania zasobami Uczelni,
  4. Informatyzacja procesów w ZUT w Szczecinie w oparciu o autorskie moduły funkcjonalne wdrażanego systemu ERP/EAM,
  5. Opracowanie modelu Szkół Tematycznych - unikatowego sposobu projektowania i wyboru toku kształcenia,
  6. Uruchomienie Akademickiego Biura Karier 4.0,
  7. Zapewnienie sprzężenia zwrotnego od rynku pracy w procedurach projektowania kształcenia na ZUT w Szczecinie.

Wartością dodaną projektu będzie integracja Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości z Biurem Karier. To typowy dla uczelni zachodnich model działania dla wsparcia przedsiębiorczości absolwentów.