Informacje dla dziennikarzy

OTWARCIE LABORATORIUM GLOBALLOGIC AUTOMOTIVE LAB NA ZACHODNIOPOMORSKIM UNIWERSYTECIE TECHNOLOGICZNYM 20.11.2018 14:49

20 listopada 2018 roku odbędzie się uroczyste otwarcie laboratorium GlobalLogic Automotive Lab na Wydziale Informatyki Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Laboratorium powstało przy współpracy z firmą GlobalLogic i jest dedykowane tematyce branży motoryzacyjnej.


Wydział Informatyki wspólnie z firmą GlobalLogic stworzył laboratorium, w którym studenci Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie będą mogli zdobywać wiedzę i praktyczne umiejętności z zakresu sprzętu i oprogramowania dla branży automotive oraz systemów wbudowanych.

- W semestrze zimowym 2018/2019 w laboratorium GlobalLogic Automotive LAB planowane są zajęcia o charakterze wprowadzającym dla studentów pierwszego roku Informatyki. Ze względu na duże zainteresowanie możliwościami laboratorium, przygotowano demonstracyjne zajęcia, które umożliwią studentom kontakt ze sprzętem i oprogramowaniem wykorzystywanym w branży motoryzacyjnej - wyjaśnia dr hab. inż. Jerzy Pejaś, Dziekan Wydziału Informatyki. W kolejnych semestrach przewidywane jest wykorzystanie laboratorium w ramach dydaktyki systemów wbudowanych. Planujemy rozbudowanie możliwości zainstalowanego sprzętu i oprogramowania w ramach prac dyplomowych oraz działalności studenckich kół naukowych.

- Firma GlobalLogic wyposażyła laboratorium w niezbędny sprzęt. Pojedyncze stanowisko stanowi infrastrukturę odzwierciedlającą część elektroniki pokładowej pojazdu i oprogramowanie funkcjonujące w nowoczesnych samochodach. Studenci będą mieć możliwość nauki programowania układów elektronicznych samochodów, z przykładową implementacją różnego rodzaju sensorów (np. czujników zbliżeniowych, temperatury), czy prostego systemu multimedialnego sterowanego poprzez symulowaną jak i prawdziwą kierownicę. Poznają w praktyce protokoły używane do komunikacji między różnymi podzespołami elektronicznymi – dodaje Przemysław Kołaczyński, Menadżer GlobalLogic.

O GlobalLogic

GlobalLogic to lider w zakresie rozwoju cyfrowej transformacji produktu. Inżynierowie firmy kreują świat przyszłości, projektując i tworząc innowacyjne rozwiązania w obszarze nowych technologii dla branży motoryzacyjnej, telekomunikacyjnej, automatyzacji przemysłu, medycznej, bezpieczeństwa i aplikacji mobilnych.

Szczeciński oddział GlobalLogic specjalizuje się przede wszystkim w projektowaniu rozwiązań dla branży motoryzacyjnej. Dostarcza oprogramowanie typu Full Digital Clusters oraz rozwiązania umożliwiające komunikację pomiędzy środkami transportu i elementami infrastruktury. Ponadto, rozwija innowacyjne projekty, takie jak samochód sterowany myślami czy system do identyfikacji znaków drogowych.

Więcej na temat GlobalLogic: www.globallogic.com/pl/

Otwarcie laboratorium dzisiaj - 20 listopada 2018 roku o godz. 10:30  w budynku Wydziału
Informatyki, ul. Żołnierska 52, sala 14.