Pierwsze posiedzenie Rady Uczelni 05.06.2019 10:12

28 maja 2019 r. odbyło się, zwołane przez rektora ZUT dra hab. inż. Jacka Wróbla, prof. ZUT, spotkanie władz Uczelni z powołaną pierwszą Radą Uczelni Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie na kadencję do 31 grudnia 2020 r.

Rektor wręczył członkom Rady Uczelni, wybranym przez Senat ZUT Uchwałą nr 52 z dnia 26 kwietnia 2019 r., akty powołania.

Podczas spotkania dyskutowano o zadaniach Rady Uczelni wynikających z ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce.

Członkowie Rady Uczelni dyskutowali również nad projektem regulaminu funkcjonowania Rady.

Skład Rady jest następujący:

• Spoza wspólnoty Uczelni: Edward Osina – przewodniczący, Zbigniew Cenkier, Tomasz Panas
  • Przedstawiciele Uczelni: prof. dr hab. Ewa Mijowska, prof. dr hab. Piotr Masojć, prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka

W skład Rady Uczelni wchodzi  również  przewodniczący Samorządu Studenckiego ZUT.

Na zdjęciu jest JM Rektor ZUT oraz członkowie pierwszej Rady Uczelni - fot. Jerzy Undro