Przeprowadzono wybory do Rady Doskonałości Naukowej 29.05.2019 10:05

1 czerwca rozpocznie się pierwsza kadencja Rady Doskonałości Naukowej. Nowy organ będzie działać na rzecz rozwoju kadry naukowej.

Jego celem będzie dbanie o najwyższe standardy jakości działalności naukowej wymagane do uzyskania stopni naukowych, stopni w zakresie sztuki i tytułu profesora. Rozpoczęcie działalności rady jest kolejnym etapem wdrażania „Konstytucji dla nauki”, obejmującej także reformę systemu awansu naukowego. Docelowo RDN zastąpi Centralną Komisję ds. Stopni i  Tytułów w zakresie nadzoru nad indywidualnymi postępowaniami awansowymi. Skład RDN ustalany został w sposób demokratyczny w ramach wyborów, w których mogły wziąć udział wszystkie osoby posiadające stopień doktora habilitowanego lub tytuł profesora. Do rady weszło po 3 przedstawicieli każdej dyscypliny.

W Radzie Doskonałości Naukowej zasiądą naukowcy z Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie:

• prof. dr hab. inż. Ryszard Pałka  z Wydziału Elektrycznego ZUT reprezentujący dyscyplinę  automatyka, elektronika i elektrotechnika;
  • prof. dr hab. inż. Stefan Berczyński z Wydziału Inżynierii Mechanicznej i Mechatroniki ZUT reprezentujący dyscyplinę inżynieria mechaniczna;
  • prof. dr hab. inż. Jan Udała z Wydziału Biotechnologii i Hodowli Zwierząt ZUT reprezentujący dyscyplinę zootechnika i rybactwo.