Informacje dla dziennikarzy

„Ta aranżacja zachwyca i przykuwa uwagę”. Studentka architektury wygrała konkurs na projekt sypialni 23.01.2023 14:00

To projekt, który wyróżnił się na tle innych spójnością i ciekawą asymetrią kompozycji. Przemyślana kolorystyka nawiązuje do stylistyki lat 60., a zarazem jest wyjątkowo współczesna. Ta modna aranżacja inwestorom szybko się nie znudzi – mówi Agnieszka Pasieka-Adamek, właścicielka Pracowni Atoato.

 

Katarzyna Stojałowska, studentka Wydziału Architektury na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym, zwyciężyła w ogólnopolskim konkursie na aranżację sypialni "Strefa Prywatna na miarę. Projektuj z Komandor".

Organizator konkursu – marka Komandor – podkreśla, że w ramach konkursu napłynęło 70 projektów. Każdy z nich, prezentował wyjątkową aranżację sypialni z szafą lub garderobą, w bardzo nieoczywistych, a czasami wręcz zaskakujących odsłonach.

Patrząc na nadesłane prace można powiedzieć, że bardzo wiele z nich mogło pretendować do finałowej trójki, a zaprezentowane w nich sypialnie z ciekawymi rozwiązaniami, to doskonały zbiór inspiracji na wyjątkowe wnętrza 2023 roku – informują organizatorzy.

Zadanie konkursowe polegało na zaprojektowaniu sypialni o powierzchni do 50 m kw., z wykorzystaniem mebli i rozwiązań marki Komandor. Jury konkursowe analizowało prace pod wieloma aspektami, skupiając się nie tylko na estetyce wnętrza, ale także na jego użyteczności, prawidłowości, zgodności ze sztuką projektową czy funkcjonalności mebli i rozwiązań, które zostały w projekcie wykorzystane.

 

Współczesne lata 60. Projekt naszej studentki                                                                                                                                                                                                         

Autorką sypialni z garderobą w stylu współczesnych lat 60. jest Katarzyna Stojałowska, studentka Wydziału Architektury Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, która za swój projekt otrzymała nagrodę główną.

Ta aranżacja zachwyca i przykuwa uwagę. Ma w sobie coś magicznego. Zaprezentowane wnętrze wręcz zachęca do odpoczynku i relaksu, ale posiada też nutkę nostalgii – mówi Agnieszka Pasieka-Adamek, właścicielka Pracowni Atoato.

To projekt, który wyróżniał się na tle innych wyjątkową spójnością i ciekawą asymetrią kompozycji. Przesunięcie łózka w prawą stronę sprawia, że toaletka, lampa czy komoda zostają wyeksponowane, a mniej atrakcyjne ubrania są poza widokiem. Przemyślana kolorystyka nawiązuje do stylistyki lat 60., a zarazem jest wyjątkowo współczesna. Ta modna aranżacja inwestorom szybko się nie znudzi – dodała Agnieszka Pasieka-Adamek.

Katarzyna Stojałowska swój projekt zatytułowała “Współczesne lata 60.”. W przestronnym i wysokim pomieszczeniu widzimy klimatyczną przestrzeń wypoczynkową z garderobą utrzymaną w klimacie drugiej połowy minionego stulecia. Centralną część wnętrza stanowi sypialnia z dużym bordowym łóżkiem, meblami z czarnego drewna oraz miękkim fotelem. To przestronna i oszczędna przestrzeń, w której czuć oddech. Całość dopełniona jest kultowym wzornictwem Vernera Pantona - lampami Flowerpot oraz tkaninami Optik i Unisol – opowiada Katarzyna Stojałowska.

Na końcu pomieszczenia projektantka wydzieliła garderobę, którą podkreśliła za pomocą podestu oraz przeszklonej witryny.

Miejsce do przechowywania płynnie przechodzi w toaletkę uzupełnioną portalowym lustrem. We wnętrzu dominuje delikatna, obła linia oraz ciepłe kolory drewna z dodatkiem czerni, różu i bordo – tłumaczy Kasia.  

Bardzo doceniam poetyckość tego wnętrza i przemyślany sposób, w jaki budowany jest w nim nastrój. Jest tu nostalgia, romantyczna nuta i myśl projektowa, która nie powiela standardów, ale interpretuje je na swój autorski sposób - mówi Anna Błaszczyk, Pracownia Artewizjon.                             

Organizatorzy konkurs byli ciekawi, jakie miejsce produktom Komandor wyznaczą w swoich pracach projektanci.

Efekty przerosły nasze oczekiwania. Jednocześnie utwierdziły w przekonaniu, że najbardziej funkcjonalne wnętrza powstają wtedy, gdy nic nas nie ogranicza, gdy meblami i rozwiązaniami można optymalnie zagospodarować przestrzeń – mówią organizatorzy.

Projekt Katarzyny Stojałowskiej można zobaczyć na stronie konkursu.

 

Gratulujemy!