Uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022 27.09.2021 12:41

Już 1 października o godz. 12.00 w auli Centrum Dydaktyczno – Badawczego Nanotechnologii ZUT przy al. Piastów 49 odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2021/2022. Wykład pt. „Fotokataliza – wybór przyszłości” wygłosi prof. dr hab. inż. Magdalena Janus z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska ZUT.

Uroczystość rozpocznie się tradycyjnie od odśpiewania hymnu państwowego, po czym swoją przemowę wygłosi prof. Jacek Wróbel, rektor ZUT.

Następnie zostanie podana informacja o wyróżnionych studentach w roku akademickim 2020/2021, a studenci pierwszego roku, którzy w postępowaniu rekrutacyjnym osiągnęli najlepsze wyniki złożą uroczyste ślubowanie. Głos zabierze przewodniczący Parlamentu Samorządu Studenckiego ZUT.

Pierwszy w nowym roku akademickim wykład pt. „Fotokataliza – wybór przyszłości” wygłosi prof. dr hab. inż. Magdalena Janus z Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska, która obecnie prowadzi badania nad rozwojem oczyszczających powietrze materiałów budowlanych.

W trakcie uroczystości zostaną również wręczone medale za szczególne zasługi dla naszej uczelni.

Ze względu na wciąż niepewną sytuację epidemiczną w kraju wszyscy goście będą proszeni o zasłonięcie ust i nosa oraz zachowanie dystansu społecznego.