Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie powołał Szkołę Doktorską. 10.06.2019 08:50

Nauka w Szkole trwać będzie przez 8 semestrów (4 lata) w systemie stacjonarnym i kształcić będzie w dwóch dziedzinach: nauki inżynieryjno – techniczne oraz nauki rolnicze.

Uwagę zwraca duży wybór dyscyplin: automatyka, elektronika i elektrotechnika, architektura i urbanistyka, informatyka techniczna i telekomunikacja, inżynieria chemiczna, inżynieria lądowa i transport, inżynieria materiałowa, inżynieria mechaniczna, inżynieria środowiska, górnictwo i energetyka, rolnictwo i ogrodnictwo, technologia żywności i żywienia, zootechnika i rybactwo. Celami kształcenia w Szkole są: realizacja programu obejmującego moduły kształcenia (zajęcia obowiązkowe, zajęcia fakultatywne i praktyki), prowadzenie samodzielnych badań naukowych, współpraca naukowa w ramach zespołów badawczych, w tym także międzynarodowych, przygotowania publikacji naukowych i przygotowanie rozprawy doktorskiej. Promotorem w szkole doktorskiej może być pracownik ZUT zatrudniony na stanowisku profesora lub profesora uczelni ze stopniem co najmniej doktora hab. posiadający dorobek naukowy w dyscyplinie, w której realizuje kształcenie podopieczny doktorant. Kształcenie w szkole doktorskiej kończy się obroną pracy doktorskiej.

Liczba doktorantów objęta tym programem to 50 osób.

Każdy słuchacz szkoły doktorskiej otrzymuje przez 4 lata wysokie stypendium. Rekrutacja do szkoły doktorskiej na rok akademicki, 2019/2020 zostanie przeprowadzona  na zasadach konkursowych we wrześniu b.r.

Szkoła uzyskała dofinansowanie w ramach projekt POWER.