Informacje dla dziennikarzy

ZiUTek - Sportowe Otrzęsiny 2018 30.11.2018 10:18

Pierwsze w historii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie sportowe otrzęsiny!

O tym, że studenci lubią aktywność i chętnie uczestniczą w aktywizujących inicjatywach, organizatorzy "ZiUTka" mogli się przekonać 21.11.2018r., w czasie sportowych otrzęsin. Powszechnie wiadomo, że aktywność fizyczna wspomaga intelektualną, dlatego na ZUT są przeprowadzane liczne akcje skierowane do społeczności akademickiej, a wspomagające dbanie o kondycję fizyczną.
Studenci I-szych roczników wzięli udział w imprezie organizowanej na ZUT pierwszy raz. Zawody miały charakter wieloboju na wesoło z 10-ma konkurencjami, zgodnie z ilością wydziałów na ZUT. Najbardziej widowiskowe okazały się wydziałowe skoki przez sznur. W programie znalazła się też symultana szachowa i zumba, jak również turniej piłki nożnej halowej.
Otrzęsiny zainaugurował dr hab. inż. Arkadiusz Terman - prorektor ds. studenckich oraz mgr Danuta Maciejewska - prezes Klubu Uczelnianego Akademickiego Związku Sportowego ZUT i mgr Joanna Trubiłko - kierownik Studium Wychowania Fizycznego i Sportu ZUT.

W trakcie rywalizacji okazało się, że sport jest nieprzewidywalny i nawet drużyny z niepełnym składem (regulamin przewidywał 10 studentów) walczyły z powodzeniem o podium. 5-osobowa drużyna Wydziału Elektrycznego wywalczyła III miejsce, a zacięta rywalizacja o I i II miejsce zakończyła się 1-punktową przewagą Wydziału Budownictwa i Architektury nad Wydziałem Techniki Morskiej i Transportu.

Zmagania piłkarzy wyłoniły świetnych zawodników, którzy zasilą sekcję piłki nożnej. Reprezentant zwycięskiej drużyny - student Wydziału Elektrycznego - Adrian Kaczmarek  okazał się królem strzelców. Piłkarze zakończyli rywalizację z wynikami: I miejsce Wydział Elektryczny, II miejsce FC Albatros Wydział Informatyki, III miejsce KP I Budowa Wydział Budownictwa i Architektury.
Gratulujemy zwycięskim wydziałom i wszystkim uczestnikom.

Impreza miała na celu dobrą zabawę, zachęcenie do zwiększenia aktywności fizycznej wśród studentów. A także integrację I-szych roczników, zdrową rywalizację i zmobilizowanie studentów do trenowania w sekcjach KU AZS ZUT, co zostało z powodzeniem zrealizowane.
tekst: Agnieszka Parol