ZUT – nowoczesny i zintegrowany 09.02.2018 13:03

"ZUT 2.0 – Nowoczesny Zintegrowany Uniwersytet" to projekt w ramach „Działania 3.5 Kompleksowe programy szkół wyższych” który został pozytywnie oceniony i sklasyfikowany na drugim miejscu listy rankingowej Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Celem projektu jest podniesienie do 2022 r. konkurencyjności Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie w nauce i edukacji na arenie krajowej i międzynarodowej. Zostanie on osiągnięty poprzez zintegrowanie działań modernizacyjnych wszystkich aktywności ZUT (dydaktyki, badań naukowych, administracji, kadry zarządzającej, naukowej i dydaktycznej).

Główne działania:

• Unowocześnienie programów nauczania na I i II stopniu studiów (np. modernizacja kierunku Informatyka S1, utworzenie nowego kierunku Inżynieria chemiczna S1 w j. angielskim, modernizacja kierunków: biotechnologia, automatyka i robotyka, architektura i urbanistyka, biotechnologia, budownictwo), w tym prowadzenie zajęć przez przedstawicieli firm i wykładowców z zagranicy, a także wzmocnienie umiędzynarodowienia poprzez realizację programów w jęz. angielskim.
  • Podniesienie kluczowych kompetencji studentów poprzez warsztaty, zadania praktyczne realizowane w formie projektowej i zajęcia z pracodawcami.
  • Zintegrowanie programu studiów doktoranckich na poziomie uczelni z nowymi zmienionymi programami kształcenia, w tym utworzenie szkoły doktorskiej (studia doktoranckie na miarę XXI wieku).
  • Podniesienie kompetencji kadry dydaktycznej poprzez szkolenia z zakresu nowoczesnych metod nauczania.
  • Działania restrukturyzacyjne w obszarze zarządzania uczelnią.
  • Unowocześnienie zarządzania uczelnią oraz tworzenie otwartych zasobów edukacyjnych (w tym zakup i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Informatycznego do zarządzania Uczelnią Wyższą (ERP).

Całkowita wartość dofinansowania: 9 085 273,78 zł

Okres realizacji: od 01.09.2018 r. do 31.08.2022 r.