ZUT podpisał porozumienie w sprawie powstania Interdyscyplinarnego Centrum Innowacji 3W 16.05.2022 14:17

W środę, 11 maja w Poznaniu, ogłoszono powstanie Inicjatywy 3W. Dokument w tej sprawie podpisało jedenaście uczelni wyższych podczas wydarzenia Impact 22. Interdyscyplinarne Centrum Innowacji 3W ma przyspieszyć i ułatwić komercjalizację nowych technologii z obszaru wody, wodoru i węgla.

Projekt 3W (Woda, bez której nie byłoby życia; Wodór, który jest przyszłością energetyki oraz Węgiel, który znajduje coraz więcej innowacyjnych zastosowań) to nowa inicjatywa Banku Gospodarstwa Krajowego.

Celem wspólnych działań ma być zintegrowanie polskich środowisk naukowych, badawczo-rozwojowych i gospodarczych zajmujących się problemami związanymi z wodą, wodorem i nowoczesnymi technologiami węglowymi w różnorodnych zastosowaniach. Ta integracja ma zwiększyć wartości wyników badań naukowych oraz zintensyfikować wzrost efektywności procesów ich komercjalizacji, jako nowych, innowacyjnych rozwiązań w różnych obszarach życia i działań obywateli.

Organizatorem wydarzenia był Bank Gospodarstwa Krajowego oraz Politechnika Poznańska.

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie reprezentował prorektor ds. nauki prof. Jacek Przepiórski.

Fot. Facebook/Idea 3W.